Кількість
|
Вартість
|
||
|
Присвячена одній із найяскравіших постатей в українській історії та культурі – Олені Пчілці. Ольга Петрівна Косач (таке її справжнє ім'я) була легендарною поетесою, перекладачкою, вченим, фольклористом, етнографом, видавцем та активним громадським діячем. Її життя було сповнене невсипущої роботи на благо українського народу: від збирання скарбів українського фольклору та виховання геніального покоління до боротьби за право українців говорити та писати рідною мовою. Творча спадщина Олени Пчілки досі залишається актуальною, а її ім'я є символом української жінки, яка поєднує високу інтелектуальну культуру, патріотизм і безмежну любов до України.
На аверсі монети розміщено стилізовану композицію, що символізує педагогічну та виховну діяльність Олени Пчілки. У центрі композиції – шість квіткових горщиків, стилізованих під елементи орнаменту гадяцького. Це не просто деталь, а символ шести дітей письменниці, вихованих у дусі українських традицій. Їхнє розташування нагадує мерлони оборонної стіни, наголошуючи на непохитній "фортеці української ідентичності", яка століттями протистоїть ворожим впливам. Праворуч між стилізованими горщиками розміщено логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України, а в нижній частині монети викарбувано напис УКРАЇНА, номінал 2 з графічним символом гривні, малий Державний Герб України та рік карбування – 20/24.
На реверсі монети на дзеркальному фоні зображено стилізований портрет Олени Бджілки. Образ жінки на тлі, обриси якого нагадують корону, вражає своїм глибоким, сповненим мудрості та рішучості поглядом. Здається, що він пронизує час, нагадуючи про вічне значення його творів. Ліворуч і праворуч від портрета розміщено написи ОЛЕНА ПЧІЛКА та ОЛЬГА КОСАЧ, а внизу півколом – "КОРОЛЕВА-МАТИ", адже саме так з любов'ю називала свою матір Леся Українка. Роки життя поетеси 1849/1930 завершують композицію реверсу.